فرازهایی از اساسنامه

ماده سوم

تعریف: موسسه، یک نهاد خیریه و عام المنفعه است که در تاریخ بیست و چهارم خرداد یکهزار و سیصد و چهل و چهار هجری شمسی توسط مرحوم حسین همدانیان فرزند محمدرضا، متولد 1289 هجری شمسی و متوفی 1357 هجری شمسی) به منظور) انجام امور غیرانتفاعی عام المنفعه ـ که منحصرا متضمن امور تعلیم و تربیت، بهداشت، بنا و تعمیر مساجد و مدارس علوم اسلامی و کمک به مستضعفین باشد ـ تاسیس شده است و دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی، اداری و استخدامی می باشد.

 

ماده پنجم

مکان: مرکز اصلی فعالیتهای موسسه در اصفهان، خیابان عباس آباد، پلاک 238 می باشد. موسسه می تواند بر طبق ضوابط این اساسنامه نسبت به تاسیس شعب دیگر در سایر نقاط داخل یا خارج از کشور اقدام نماید.

 

ماده ششم

موضوع و اهداف کلان موسسه عبارتست از:

1. برنامه ریزی و اقدام برای هر گونه فعالیت عام المنفعه و خیریه نظیر: «رسیدگی به ایتام» ،«امور بهداشت و درمان»و «رفاه و تعاون عمومی».

2. انجام و پشتیبانی اقتصادی هر گونه فعالیتی که در جهت «احیاء و ارتقاء فرهنگ دینی و گسترش مذهب حقه جعفری» و «حفظ، تقویت و اعتلا حوزه های علمیه تشیع» و «تحکیم و اشاعه مبانی دینی و ارزشهای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران» و «توسعه تعلیم و تربیت در دانشگاهها و آموزش و پرورش» و نظایر آنها لازم باشد.

3. هر گونه فعالیت اقتصادی، به منظور تقویت بنیه مالی و نیل به اهداف فوق.

ارتباط با ما

  • نشانی: اصفهان، خیابان عباس آباد، پلاک 238
  • تـلـفـن:  03132339333    
  • دورنگار:  03132367542
  • پـست الکترونـیـکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • ســامـانـه پیـامـکی: 30002666600012

امکانات سایت

1392 © کلیه حقوق این سایت متعلق به
موسسه خیریه علی و حسین همدانیان است.

توسعه و پشتیبانی توسط واحد فناوری اطلاعات