موسسه خیریه علی و حسین همدانیان

تقدیر از شرکت قند نقش جهان در دومین همایش معرفی جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران در اصفهان

در این همایش از مدیرعامل شرکت قند نقش جهان به دلیل دستیابی به جایزه کیفیت در سطح اشتهار تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

اشاره: بیش از 5 دهه است که جوایز کیفیت، در جهان با هدف ارزیابی سیستم های مدیریتی در ابعاد گوناگون سازمانها تاسیس گردیده اند و هم اینک بیش از 70 کشور پیشرفته و در حال توسعه دارای جوایز ملی کیفیت هستند. در کشور ما نیز در سال 1381 در یکصد و دومین جلسه شورای عالی استاندارد، تاسیس جایزه ملی کیفیت به تصویب رسید و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران موظف به برگزاری این جایزه گردید.

جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران یک جایزه در سطح کشوری است که پس از ارزیابی های دقیق سازمانهای متقاضی بر اساس مدل ملی ارزیابی کیفیت در سطوح اهتمام و اشتهار به کیفیت، توسط سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سازمان های حائز شرایط اعطا می شود.

اولین دوره جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران اسفندماه سال گذشته با حضور مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت برگزار شد که طی آن 34 شرکت در سطح کشور موفق به دریافت جایزه در سطوح اشتهار و اهتمام به کیفیت شدند که در این میان از شرکتهای دارو سازی فارابی و قند نقش جهان در سطح اشتهار و تولیدی آرد جرعه در سطح اهتمام از استان اصفهان به دلیل دریافت جایزه، تقدیر شد.

لازم به ذکر است که همایش اصفهان توسط دفتر نمایندگی امور اجرائی جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران، در استان های اصفهان و چهارمهال و بختیاری و با همکاری معاونت غذا و داروی دانشکاه علوم پزشکی اصفهان در این شهر برگزار شد. این همایش با حضور معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو و دبیر جایزه ملی کیفیت و رئیس کمیته آموزش و ارزیابی جایزه و سرپرست سازمان صنایع معادن اصفهان و جمعی از فعالان این عرصه در سالن گسترش دانشگاه علو م پزشکی اصفهان برگزار شد و در پایان این همایش از آقایان تحسیری، کاروان و عصارزادگان به ترتیب مدیران عامل شرکتهای داروسازی فارابی، قند نقش جهان و تولیدی آرد جرعه به دلیل دریافت جایزه در اولین دوره جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران تقدیر به عمل آمد.

معاون وزیر بهداشت در این همایش با مهم ارزیابی کردن جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت گفت: جایزه ملی کیفیت نه به عنوان یک ارزش و نه به عنوان یک هدف بلکه به عنوان ابزار و وسیله ای که بتواند تولیدکننده را به سوی کیفیت و توسعه هرچه بیشتر تشویق کند طراحی شده است و ما با این رویکرد این جایزه را اهداء می کنیم.

 

 

گزیده ای از دستاوردها و عملکرد شرکت قند نقش جهان:

شرکت قند نقش جهان با نزدیک به نیم قرن تجربه در تولید شکر و به عنوان یکی از تولیدکنندگان ممتاز و معتبر در صنعت قند و شکر کشور، در سال گذشته با بهره مندی از گروه مهندسین مجرب و مدیران توانمند، آزمایشگاه های مجهز آکرودیته صنایع غذایی و سلولوزی، توانست با تولید بیش از 150 هزار تن شکر سفید، معادل 8% نیاز کشور را تامین نماید. (بالغ بر 800 تن تصفیه شکر خام و مصرف بیش از 2000 تن چقندر قند در شبانه روز) این شرکت با انجام مطالعات استراتژیک، نه تنها خود را با تغییرات به وجود آمده سازگار نمود، بلکه توانست با استراتژی های مناسب در زمینه های تولید و فروش به بالاترین رکورد سود دهی از بدو تاسیس تا کنون دست یابد و جایگاه برند خود را به عنوان برترین برند سازمانی در میان فعالان این صنعت تثبیت نماید.

دریافت لوح تقدیر از دومین جشنواره ملی بهره وری، کسب عنوان منتخب نمونه کشوری از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، کسب عنوان واحد صنعتی برگزیده دوستداران محیط زیست (صنعت برگزیده سبز) از سازمان محیط زیست کشور، کسب عنوان واحد نمونه تحقیق و توسعه و محصول نمونه R&D کشوری (شکر قهوه ای) از وزارت صنایع و معادن کشور از دستاوردهای این شرکت می باشد.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد (شماره: 2429)